3 kroki profesjonalnej domowej pielęgnacji twarzy. Sprawdź czego używać!

3 kroki profesjonalnej domowej pielęgnacji twarzy. Sprawdź czego używać!

Prawidłowa pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna, zwłaszcza w przypadku kobiet w średnim wieku. Dostępne kremy przeciwzmarszczkowe i odmładzające potrafią w dużym stopniu poprawić stan skóry. Warto więc dbać o nią, stosując kosmetyki profesjonalne na dzień, na noc i pod oczy.

1. Kremy na dzień

Kosmetyki na dzień należy nakładać rano, tuż po przebudzeniu, tak aby mogły one wchłonąć się w ciągu dnia. Krem nakładamy co najmniej 15 minut przed wykonaniem makijażu. Bardzo ważne jest to, aby pamiętać o prawidłowym nakładaniu kremu – kosmetyk delikatnie wklepujemy we wszystkie partie twarzy, tak aby pobudzić krążenie i poprawić wchłanianie się substancji aktywnych. Działanie kremu należy dobrać do typu i stanu swojej cery, tak aby zmaksymalizować jego rewitalizujący efekt.

2. Kremy na noc

Kosmetyki nakładane na noc są równie ważne, jak te stosowane w ciągu dnia. Pomagają one poprawić stan skóry podczas snu, co jest bardzo wygodne i efektywne. Kremy regenerujące na noc przeznaczone są dla kobiet po 40. lub 50. roku życia, w zależności od substancji aktywnych i stopniu działania. Ich regularne stosowanie sprawi, że po przebudzeniu skóra będzie gładka, jędrna i doskonale nawilżona. Tutaj również należy pamiętać o prawidłowej aplikacji i uważaniu na to, aby nie zmyć kosmetyku po jego nałożeniu.

Zobacz: Farmona Professional - Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

3. Kosmetyki pod oczy

Wiele kobiet w średnim wieku boryka się ze złym stanem skóry pod oczami. Występują tam liczne zmarszczki, przebarwienia i zasinienia, a skóra jest obwisła i pozbawiona jędrności. Aby poprawić stan skóry pod oczami, warto sięgnąć po kosmetyki przeznaczone właśnie dla kobiet z tym problemem. Profesjonalne kosmetyki tego typu można stosować na dzień lub na noc, w zależności od preferencji. Szczególnie wygodne są kosmetyki w aplikatorze roll-on. Preparat wystarczy nałożyć na skórę pod oczami za pomocą wygodnego aplikatora. Aby zwiększyć jego rewitalizujący efekt, kosmetyk można delikatnie wklepać w skórę pod oczami, tak aby poprawić jego wchłanianie i tym samym działanie.

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty − twelve =