Bez kategorii

3 rzeczy, które wpływają na finalny smak kawy

3 rzeczy, które wpływają na finalny smak kawy

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez aromantycznej kawy. Nic dziwnego, kawa nas pobudza i sprawia, że przyjemniej zaczynamy nowy dzień. Nie każdy jednak wie jak zrobić idealną kawę. Oto 3 rzeczy, które sprawią, że kawa będzie aromatyczna i smaczna.

Dobry ekspres do kawy

Profesjonalny ekspres do kawy odmieni życie każdego kawosza. Nie jest żadną tajemnicą, że kawa z ekspresu ma o wiele lepszy smak niż ta sypana. Wiele osób rezygnuje z zakupu ekspresu, gdyż są one drogie. Przykładowo ekspresy Bezzera kosztują ponad 4 tys. zł. Trzeba jednak pamiętać, że to inwestycja na długie lata, a profesjonalny ekspres nie zepsuje się po miesiącu użytkowania. Za to dostarczy nam kawę, która w smaku będzie prawdziwym rarytasem każdego kawosza.

Najlepszy rodzaj kawy

Najlepsza kawa to ta ziarnista. Najlepiej, by była świeża, bo to wpływa na smak naszej kawy. Najwięcej aromatu utrzymuje się do miesiąca od wypalenia kawy, chociaż termin przydatności jest zwykle o wiele dłuższy.

Najlepszym rodzajem kawy jest mieszanka odmian arabiki oraz robusty. Arabicę ceni się za aromatyczność, łagodność oraz gęstość. W smaku, arabica, jest nieco kwaśna i posiada nutę owocowego smaku. Robusta ma natomiast ostrzejszy smak i większą zawartość kofeiny. W jej aromacie można wyczuć czekoladowe i dymne nuty.

Woda również ma znaczenie

Niewiele osób wie, że do parzenia kawy nie powinno się używać wody z kranu. Woda również ma swój smak i zapach, który bezpośrednio wpływa na smak kawy. Może nam się wydawać, że woda z naszego kranu jest czysta i wysokiej jakości, lecz jest ona również twarda i mocno zakamieniona. A kamień przygasza smak kawy. Najlepiej wodę przefiltrować przed zaparzeniem napoju.

Na smak kawy wpływa wiele czynników. Dobry ekspres do kawy ma spore znaczenie w tym, jak dobra będzie nasza kawa. Sam rodzaj kawy, jaki wybierzemy, jest bardzo ważny. Nawet woda, której użyjemy do zaparzania wywaru, może zmienić smak kawy. Parzenie kawy z wody z kranu nie jest dobrym pomysłem. Warto tę wodę przefiltrować.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 1 =