Hotel Reymont - AMW Hotele

Ciekawe miejsca do zobaczenia w Łodzi

Łódź to miejsce, które w sumie nie wiadomo czemu, ale bardzo często jest pomijane podczas zwiedzania polskich miast. A nie powinno tak być, bo to miasto kryje w sobie wiele pięknych miejsc! Na pewno będzie to doskonała wycieczka dla osób, które lubią sztukę i architekturę. Ale po kolei.

Miejsce, gdzie zaczyna się Twoja podróż

Dworzec Łódź Fabryczna. – to najprawdopodobniej miejsce, w którym zaczniesz swoją podróż jeśli zdecydujesz się, aby przyjechać do Łodzi pociągiem. Jest to miejsce o którym ostatnio mówi się bardzo dużo, a to dlatego, że jego budowa trwała 5 lat! W trakcie budowy został on okrzyknięty najpiękniejszym dworcem. Dodatkowo w pobliżu dworca znajduje się hotel Reymont, w którym możesz się zatrzymać jeśli planujesz zostać dłużej w Łodzi.

Artystyczna Łódź

Wielu osobom Łódź kojarzy się ze sztuką. W sumie nic dziwnego, to właśnie w tym mieście znajdziemy wspaniałe murale. Tak naprawdę ciężko na nie nie trafić – znajdziemy je w każdym zakątku Łodzi, a co chwilę powstają nowe wielkoformatowe projekty, które tworzą artyści z całego świata. Miejscem sztuki jest także Muzeum Kinematografii, które gromadzi wiele elementów związanych z kinematografią: filmy, plakaty, elementy scenografii.

Obecna działalność muzeum to kontynuacja utworzonego w 1976 roku Muzeum Historii Miasta Łodzi, a dokładnie Działu Kultury Filmowej i Teatralnej. Muzeum Kinematografii jest jedynym takim muzeum w Polsce. Obecnie zajmuje przestrzeń dawnego pałacu Karola Scheiblera, a w jego zbiorach można zobaczyć ponad 50 000 eksponatów. Wśród nich znajduje się około tysiąc filmów na taśmach celuloidowych i wideo. W jednym z pomieszczeń prezentowana jest oryginalna scenografia do filmu Latająca Maszyna. Kolejnym z miejsc, które na pewno trzeba odwiedzić jest Plac Wolności, który nazywany jest także Nowym Rynkiem. W tym miejscu rozpoczęto wytyczać nową osadę sukienniczą i to ona była początkiem dla szybkiego rozwoju miasta. W tym miejscu także zaczyna się ulica Piotrowska, która jest najbardziej znanym deptakiem w Polsce. W pobliżu Placu Wolności znajdziemy Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Kościół Zesłania Ducha Świętego, a także Archiwum Państwowe w Łodzi.

Hotel Reymont - AMW Hotele

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × four =