Figurki afrykańskie z drewna

Figurki afrykańskie z drewna to ciekawe ozdoby, posiadające dodatkowo określony symbol. Doskonale urozmaicą wnętrze i nadają się na prezent.

Historia

Historia figurek afrykańskich sięga 500 r. p. n. e. Zrodziły się z przekonania plemion afrykańskich, które uważały świat za pełen zła i niebezpieczeństw. Plemiona stworzyły więc amulety w postaci figurek, które miały zapewniać dobrą energię oraz chronić ludzi przed złymi rzeczami, niepowodzeniem i pechem. Ludność dzięki temu czuła się bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Z czego są tworzone?

Figurki afrykańskie są wykonane najczęściej z wysokiej jakości drewna. Przodują figurki afrykańskie z hebanu, drewna tekowego i mahoniowego. Heban jest bardzo trwały i ma ciemną barwę, prezentuje się elegancko i modnie. To doskonała ozdoba do domu, pomysł na prezent dla.najbliższych, czy też pamiątka z wycieczki zagranicznej. Figurki są wytwarzane z największą dbałością o detale – ich stworzenie wymaga doświadczenia i perfekcji.

Symbolika i rodzaje

Często spotykane są figurki afrykańskie przedstawiające różne postacie, twarze, sylwetki i popiersia. W tego rodzaju sztuce bardzo ważni są ludzie. Przykładowo figurka kobiety z dzieckiem symbolizowała chęć posiadania potomstwa, natomiast mężczyzna trzymający broń oznaczał moc i wielką siłę. Rzeźbiarze najczęściej czerpią pomysły ze świata – tworzą twarze i sylwetki rodziny i znajomych. Wiele osób do dziś wierzy w symbolikę tych figurek, niektórzy nawet je kolekcjonują i zachwycają się ich oryginalnością. Na rynku można znaleźć wiele różnych typów figurek, które zadowolą każdego kupującego. Mężczyźni, kobiety, twarze – to najczęściej spotykane rodzaje tych wyrzeźbionych amuletów.

Figurki afrykańskie z drewna mają różne wzory, kształty i wielkości. Zazwyczaj są nieduże, zatem zmieszczą się w każdego typu pomieszczeniu. Dodatkowo nie są bardzo kosztowne, co jest dodatkowym plusem. Dekorowanie wnętrza tymi rzeczami jest coraz bardziej popularne, pozwala urozmaicić nawet zwykłe pomieszczenie.

Sklepafrykanski.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × two =