Gdzie wybrać się w czasie ferii? 3 propozycje

Czas ferii już niebawem, jest to wolny czas dla dzieci, a w dużej mierze także dla rodziców. Więzy rodzinne zacieśniają się najbardziej podczas wspólnych podróży, a wycieczki krajowe i zagraniczne to niekiedy duże wyzwanie. Poniżej przedstawiono 3 propozycje miast, które można zwiedzić korzystając z usług Dar-Tour. Biuro podróży organizuje wycieczki zagraniczne i krajowe w wymiarze zarówno jedno, jak i kilkudniowym.

3 propozycje miast do zwiedzania w czasie ferii

1. Wrocław

Jeden dzień dla tego miasta to zdecydowanie za mało. Zimą można przechadzać się rynkiem Starego Miasta i uliczkami go otaczającymi. Wrocławski rynek ma niemal 3,8 ha, a szczególnie w okresie zimowym warto go odwiedzić. To na nim znajduje się Ratusz, w którym aktualnie mieści się jedna z najstarszych restauracji w Europie, a samo jego zbudowanie zajęło 250 lat. Kolejnym punktem jest Ostrów Tumski-najstarsza część miasta, pozostałości pierwotnej osady nadal są zachowane i datuje się je na X w. Pozostałe miejsca warte uwagi to: Hala Stulecia, Iglica, Wieża Matematyczna i Hydropolis.

2. Praga

To wspaniałe miasto położone niedaleko od nas w Czechach. Pochwalić się może pięknie zachowanymi kamienicami, mieniącymi się pastelowymi barwami. W czasie podróży poleca się przejście Złotą Ulicą-dawną ulicą miejscowych rzemieślników, a z Mostu Karola zobaczyć można piękną panoramę Pragi. Warto zobaczyć Plac Hradczański i Zamek Praski, stanowi on dobrze zachowany kompleks zamkowy-siedzibę dawnych królów czeskich.

3. Drezno

To jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych miast barokowych w Niemczech. W tym małym miasteczko warto zobaczyć:

  • -Zwinger-zespół pałacowy, uważany za jedną z najpiękniejszych budowli baroku,
  • -Frauenkirche – stanowiąca symbol Drezna kamienna kopuła o wysokości 95 metrów,
  • -Nową Synagogę – przedstawiciela budownictwa nowoczesnego,
  • -Stare Miasto – warto przejść się uliczkami centrum i podziwiać urok architektury baroku.

Zorganizowane wycieczki do przedstawionych miast w czasie ferii oferuje Dar-Tour.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × 2 =