Medycyna, zdrowie i urodaZdrowie

Jak często zalecane jest wykonywanie masażu tajskiego

Jak często zalecane jest wykonywanie masażu tajskiego

W Polsce coraz częściej powstają studia masażu rodem z odległych orientalnych krajów. Bardzo popularny jest na przykład masaż tajski, który wykonywany jest tak naprawdę nie tylko za pomocą dłoni masażysty, ale też przy pomocy jego łokci i przedramion, a nawet stóp.

Co to jest masaż tajski i czym się charakteryzuje

Masaż tajski, które sesja może trwać nawet dwie godziny, to naprawdę wspaniałe i głęboko odprężające doświadczenia dla ludzkiego organizmu. Jest połączeniem akupresury i jogi pasywnej, dlatego nie jest typowym masażem, podczas którego tylko i wyłącznie leży się na materacu. Osoba masowana będzie proszona o przyjmowaniu różnych prostych pozycji ciała.

Można mówić o masażu tajskim klasycznym, o masażu olejkowym, w którym wykorzystuje się pachnące olejki aromaterapeutyczne na przykład z kwiatu ylang ylang, a także o masażu za pomocą ziołowych stempli. Każdy z tych rodzajów masażu tajskiego jest trochę inny i przynosi trochę inne doświadczenia. Trzeba jednak przyznać, że to prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów. W masażu tajskim stosuje się również elementy refleksologii, czyli masażu stóp, co jest wyjątkowo relaksującym doświadczeniem. Można również skorzystać z masażu głowy, pleców oraz barków.

Jak często wykonywać masaż tajski

Masaż tajski to stosunkowo długi rytuał, który dla niewprawionego ciała może być po pewnym czasie dotkliwym doświadczeniem. Dlatego swoją przygodę z masażem tajskim warto rozpocząć od sesji 90 minutowego masażu olejkowego. Jest on bardziej łagodny od masażu klasycznego, którego sesja zwykle trwa dwie godziny.

Masaż tajski to masaż odprężający energetyzujący, po którym można liczyć na poważny zastrzyk sił witalnych. Takie doświadczenia mają jednak osoby już wcześniej korzystające z masażu. Mogą one zatem bezpiecznie korzystać z niego nawet dwa razy w tygodniu. Dla początkujących zaleca się krótsze sesje w większych odstępach. Masaż tajski jest intensywnym doświadczeniem dla całego organizmu, dlatego warto jest przekonać się jak będzie on na niego reagował.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 10 =