Pielęgnacja ciała

Jak masaż wpływa na nasz organizm?

Wszelkie masaże wpływają bardzo pozytywnie na organizm człowieka. Oddziałują na takie sfery jego ciała, jak tkankę skórną, mięśniową, stawy, a także układ nerwowy, oddechowy, krwionośny, pokarmowy.

Układ krwionośny

Masaż przede wszystkim pobudza układ krwionośny i limfatyczny do pracy. Powoduje to wzmożenie zasilania organów w tlen i wszelkiego rodzaju substancje odżywcze. Ponadto dzięki takiej właściwości, wpływa również na wygląd skóry człowieka. Pielęgnacja ciała za pomocą masażu skutecznie zwalcza cellulit i nadaje skórze atrakcyjniejszy wygląd. Ponadto stosowane w trakcie masowania olejki do masażu nawilżają skórę, dzięki czemu jest idealnie odżywiona. Olejek do masażu może mieć również właściwości regeneracyjne, dzięki czemu odbudowuje wszelkie niedoskonałości. Ponadto w trakcie takich zabiegów usuwane są obumarłe komórki naskórka. Stąd też skóra staje się elastyczna i gładka.

>> Zobacz profesjonalne preparaty do masażu ciała od Farmonaprofessional.pl

Tkanka mięśniowa

Masaż bardzo pozytywnie oddziałuje również na tkankę mięśniową człowieka. Mięśnie odpowiadają za poruszanie się i wymagają szczególnej uwagi zadbania. Sprawia, że tkanka mięśniowa jest lepiej zaopatrywana w tle i składniki odżywcze. Ponadto w jego trakcie w znacznie szybszym tempie są wydalane szkodliwe dla organizmu produkty przemiany materii. Ponadto niezwykle ważne jest wykonywanie drobnych masaży przed każdymi treningami. Dzieje się ta dlatego, ponieważ nawet bardzo uproszczony taki zabieg jest w stanie znacznie zwiększyć efektywność pracy mięśni. Ponadto wykonywany zaraz po treningu zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia uciążliwych zakwasów. Dodatkowo pod wpływem masażu zwiększa się wytrzymałość i elastyczność ścięgien i więzadeł. Istnieje więc mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek kontuzji. Stąd też bardzo często sportowcy są wysyłani co jakiś czas na przeróżne zabiegi i masaże. Zwiększają one wytrzymałość wszelkich stawów. Tak więc trening będzie nie tylko znacznie bardziej efektywny, ale oprócz tego będzie również znacznie bezpieczniejszy dla sportowca.