Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Medycyna estetyczna to dział, który w ostatnim czasie bardzo intensywnie się rozwija. Kult pięknego wyglądu, młodej i zadbanej skóry jest tak mocny, że wiele kobiet i coraz więcej mężczyzn, oddaje się w ręce lekarzy, by poprawiać mankamenty urody.

Powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, gdzie wkracza medycyna estetyczna. Sam zabieg daje spektakularne efekty, jednak nie należy do najprzyjemniejszych.

Kiedy po wywiadzie zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu, lekarz ustala z pacjentem wielkość ust, jaką chciałby on uzyskać. W grę wchodzą też różne kształty ust: bardziej odstające, z zaznaczonym łukiem Kupidyna. Możemy też tylko podnieść delikatnie kąciki ust, przez co rysy złagodnieją, a twarz nabierze bardziej radosnego wyrazu. Opcji jest wiele, najlepiej więc poradzić się specjalisty, który profesjonalnie dobierze odpowiedni kształt naszych nowych ust.

Jak przebiega zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust trwa około 30-40 minut. W czas ten wlicza się również proces przygotowawczy, czyli nałożenie odpowiedniego znieczulenia (zwykle w postaci maści znieczulającej). Następnie lekarz wykonuje nakłucia ust za pomocą igły z kwasem hialuronowym. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, kwas wstrzykiwany jest w wybrane partie ust. Automatycznie, lekarz rozmasowuje usta, dzięki czemu kwas hialuronowy zostanie równomiernie rozprowadzony. Pacjent w trakcie zabiegu powiększania ust odczuwa delikatne nakłucia, jednak same w sobie nie są one bolesne.

Bezpośrednio po zabiegu usta są opuchnięte i czerwone, jest to standardowa reakcja po zabiegu. Przez kilka dni ten efekt może się utrzymywać, jednak wszystko są to cechy osobnicze. Kiedy opuchlizna się wchłonie, zobaczymy efekt powiększania ust, jako ten, który już pozostanie. W zależności od tego, jak rozejdzie się wypełnienie, może być konieczna korekta ust, co jest w zupełności naturalne.

Efektem powiększenia ust możemy cieszyć się przez kilka miesięcy. Wszystko zależy też od dawki kwasu hialuronowego, jaka została zużyta w trakcie zabiegu. Im mniej wypełniacza, tym efekt będzie krótszy, co też będzie wymagało powtórzenia, jeżeli chcemy go zatrzymać.

Consensusmed.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × one =