Kocie drapaki – jaki drapak wybrać dla swojego pupila?

Koty to cudowne zwierzęta. Potrafią podnieść humor, spokojnie obejrzeć z nami telewizję czy pozwolić właścicielowi oglądać, jak wygrzewają się na grzejniku. Jednak są to także zwierzęta dość charakterne, a ich pazurki mogą podrapać nam cały dom. Dlatego warto zakupić dla nich drapak, który rozwiąże te problemy, a co więcej zapewni naszemu kociakowi trochę rozrywki.

Drapaki powstały specjalnie dla kotów. Są to zwierzęta, które nie pozwolą obciąć czy spiłować sobie pazurów. Jednak każdy kot potrzebuje drapać. Tak… drapać wszystko, co pozwoli im spiłować sobie pazurki i pozbyć się ich złuszczających elementów. Drapak dla kota to wspaniała rozrywka dla pupila i bezpieczeństwo dla mebli.

Rodzaje drapaków

Kocie drapaki to wyłącznie nasza sprawa. Jednak wybór jest dość duży. Możemy wybrać tzw. słupek. Jest to zwykle owinięty sznurem lub innym materiałem kawałek drewna, który wyglądem przypomina szpulę. Jednak obecny rynek oferuje nam więcej. W sklepach znajdziemy drapaki z domkami, deseczki lub maty, wysokie drapaki, a nawet specjalny rodzaj dla dużych kotów.

Czym się kierować przy wyborze drapaka?

Przede wszystkim warto zastanowić się, ile miejsca możemy na niego przeznaczyć i gdzie będzie stał. Dzięki temu mniej więcej określimy maksymalną wielkość zabawki. Domek dla kota z drapakiem jest świetnym pomysłem. Kot będzie miał tam schronienie, ale także będzie się tam bawił i ćwiczył. Jest to tak właściwie najbardziej rozwinięta forma drapaka, jednak jeśli wiemy, że nasz pupil nie będzie chciał z niego korzystać, warto pomyśleć nad wysokimi drapakami, które świetnie sprawdzą się przy bardziej aktywnych kotach. Będą tam miały miejsce do wyszalenia się, a zabawka po części zastąpi drzewo, na które Twój kot zapewne chciałby się powspinać. Z myślą o dużych rasach, powstały także specjalne drapaki. Więc jeżeli jesteś właścicielem dużego kota warto wybrać właśnie taki. Jednak jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca lub nie chcemy, żeby zabawka dla kota była zbyt widoczna najlepszym wyborem będą maty-drapaki. Dzięki takiej postaci bez problemu będzie można schować taką matę (lub deseczkę).

Wybór drapaków jest ogromny, jednak jeśli zastanawiacie się nad zakupem jednego z nich, warto zajrzeć na stronę Tukan24.pl, która oferuje nam naprawdę szeroką ofertę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty − 8 =