Kuchnie świata i smakiRóżne, inne

Krakowskie restauracje – gdzie można dobrze zjeść w pobliżu rynku?

Krakowskie restauracje – gdzie można dobrze zjeść w pobliżu rynku?

Wycieczka do Krakowa bez względu na długość jej trwania, zwykle kończy się poszukiwaniem dobrej restauracji. Wspólny posiłek w gronie rodziny, przyjaciół czy też samotnie – powinien być odpowiednio celebrowany. Smaczne potrawy, dyskretna obsługa oraz podbijający serce wystrój, to tylko niektóre z aspektów wpływających na wspólne biesiadowanie.

Miasto Królów to miejsce, które nierozerwalnie kojarzy nam się z polską kuchnią narodową. Soczyste mięsiwa, treściwe zupy, a także pachnące sosy stanowią podstawę ukochanej przez wielu Polaków kuchni. Dzięki restauracjom takim jak Restauracja Pod Baranem, możliwe jest odtworzenie tych smaków i zaproszenie do wspólnej biesiady nawet najbardziej zagorzałych wrogów polskiego jadła.

Zlokalizowana niedaleko rynku restauracja (ul. Świętej Gertrudy 21) to miejsce idealne na spotkania z przyjaciółmi, randkę a także codzienne spożycie posiłku. Grająca w tle muzyka, miła obsługa oraz przepyszne potrawy to tylko część z zalet, z którymi przyjdzie nam się spotkać podczas przebywania Pod Baranem.

Na niewątpliwą uwagę zasługuje przede wszystkim staropolska kuchnia, często podawana w nowoczesnym wydaniu. Pracujący w restauracji kucharze to prawdziwi mistrzowie, dzięki którym klient ma możliwość przeniesienia się w czasie. Do popisowych dań kuchmistrzów należy m.in. pieczeń barania, która świetnie komponuje się z żurkiem po krakowsku. Dla osób przywiązanych do tradycji dobrym wyborem może okazać się śledź po krakowsku oraz maczanka krakowska. Dania te szczególnie polecane są jako tzw. startery czyli przystawki.

Pochłaniacze deserów również znajdą tutaj coś dla siebie. Szarlotka w sosie waniliowym, maliniak czy różne rodzaje lodów, codziennie czekają na smakoszy najlepszych cukierniczych wyrobów. Wegetarianie także są w restauracji mile widziani. To właśnie dla nich mistrzowie przygotowują placki ziemniaczane ze śmietaną czy gołąbki wegetariańskie w sosie borowikowym.

Restauracje w Krakowie znajdują się praktycznie na każdej uliczce. Jednak nie każda z nich pozwala na cudowne doznania, jakim jest skosztowanie polskich, tradycyjnych potraw. Restauracja Pod Baranem poleca się nie tylko na większe uroczystości, ale również niezobowiązujące wypady.

Restauracja Pod Baranem

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =