Kuchnia na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Urządzanie kuchni to jeden z najważniejszych, ale i najdroższych remontów, jakie nas czekają we własnym domu. Często wymaga to bardzo pomysłowych rozwiązań, bo bywa, że jesteśmy ograniczeni metrażem i nie możemy pozwolić sobie na zbyt wiele. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie kuchnia na wymiar.

Jedno z najpraktyczniejszych rozwiązań

Meble na zamówienie pozwalają na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Jeśli mamy naprawdę mały metraż, kuchnia na wymiar pozwoli na wykorzystanie go do ostatniej, nawet najmniejszej luki. Z gotowymi meblami jest to praktycznie niemożliwe. Zanim zaczniemy projektować swoją wymarzoną kuchnię, zwróćmy uwagę na wszelkie wnęki, załamania, nierówne ściany oraz instalacje, które tam przebiegają, ponieważ może okazać się, że wnęka pod rurami idealnie nadawać się będzie na dodatkową półkę lub małą spiżarkę. Meble na zamówienie zawsze dopasowane są co do milimetra – zyskujemy równą i bez najmniejszych szpar zabudowę nawet najbardziej skomplikowanej przestrzeni.

AGD w zabudowie

Jeśli robimy kuchnię od podstaw, to nie ma problemu. Jeśli tylko zmieniamy meble, a będziemy nadal używać tej samej lodówki, to nie ma sensu kupować nowego sprzętu tylko po to, by był w zabudowie z resztą urządzeń. Lodówka, jeśli tylko jest sprawna, może z powodzeniem posłużyć nam jeszcze kilka lat. Po co więc kupować nową tylko pod zabudowę? Chyba że mamy już na nią klienta. W innym przypadku to po prostu oszczędność. Kuchnia na wymiar nawet z używaną lodówką, będzie funkcjonalna i ładna.

Co z oświetleniem

Meble na zamówienie to również praktyczne rozwiązania oświetleniowe. Kuchnia na wymiar pozwala w tej kwestii na ciekawe i funkcjonalne eksperymenty. Jeśli mamy małą kuchnię lub całkiem otwartą, to warto zrezygnować z dodatkowego oświetlenia, na przykład wiszącej lampy, która będzie niepotrzebnie zabierać przestrzeń, a nawet zawadzać, a wybrać oświetlenie w postaci taśmy LED, które fachowiec dobierze idealnie pod nasze meble, nawet kolorystycznie, a oświetlać będzie tylko wybraną przestrzeń, np. sam blat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 1 =