Fotoobrazy drukowane na płótnie

Obrazy na płótnie ze zdjęcia – jak wybrać odpowiednie zdjęcie do druku?

Nowym trendem wśród osób chcących sprawić, aby ich dom stał się piękniejszy są obrazy na płótnie ze zdjęcia. Jest to świetny pomysł na to, aby swoje wspomnienia przelać na obraz, który zawsze będzie nam towarzyszyć w naszym domu.

Wyjątkowy pomysł

Niewątpliwie drukowane obrazy są wyjątkowym pomysłem na utrwalenie wszystkich najważniejszych chwil w naszym życiu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że, aby zdjęcie mogło zostać utrwalone na płótnie należy przede wszystkim dobrze dobrać do niego zdjęcie. Warto zatem poszukać kilku ważnych wskazówek dzięki którym obraz faktycznie będzie wyglądał perfekcyjnie.

Rada numer jeden – rozmiar

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że żadne fotoobrazy nie wyjdą, jeżeli nie będzie się miało odpowiedniego rozmiaru zdjęcia. Oznacza to, że istnieje coś takiego jak optymalna szerokość i wysokość zdjęcia. W tym wypadku poprzez optymalne rozumie się przede wszystkim te, które mają 2000 do 5000 pikseli i mają około trzech do sześciu MB. Format takiego zdjęcia zawsze powinien mieć końcówkę JPG. Zdjęcia takie są z pewnością wysokiej jakości i dlatego też wybrany przez nas obraz powinien wyglądać wprost fenomenalnie.

Rada numer dwa – kolor i ostrość

Jeżeli chce się, aby zdjęcie dobrze wyglądało na fotoobrazie lub też płótnie należy wybrać takie, które ma odpowiednią kolorystykę i oczywiście ostrość. Przy tym nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przy dużym powiększeniu głębia ostrości może okazać się niewystarczająca, a co za tym idzie zdjęcie znacznie straci na swojej jakości.

Kolorystyka, w przypadku takich zdjęć, również jest ważna. Powinno się unikać zdjęć, które zostały wykonane w słabym oświetleniu, a więc na przykład nocą. Istotne wydaje się tutaj, aby zdjęcie zawierało praktycznie całą gamę tonacji.

Rada trzecia – kadry

Wybierając zdjęcie, które chce się przenieść na obraz warto poważnie zastanowić się – czy na pewno jest to zdjęcie, które chce się mieć na dłuższy okres czasu. Często bowiem zdjęcia się nudzą i w późniejszym czasie decydujemy się, aby je wymienić.

Zachęcamy do skorzystania z konfiguratora fotoobrazów online – Stwórz swoją oryginalną kompozycje ze swoich własnych zdjęć!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × three =