Dom i aranżacja wnętrz

Płaskorzeźby w drewnie – wyroby afrykańskich rzemieślników

Płaskorzeźby w drewnie – wyroby afrykańskich rzemieślników

Dawniej, w wielu domach można było zobaczyć ciekawe, unikatowe wyroby afrykańskich rzemieślników. Był nawet taki okres, że wiele osób dekorowało nimi swoje komody, półki oraz ściany, podkreślają tym samym zamiłowanie do sztuki, rękodzieł oraz kultury afrykańskiej. Czy dziś można również kupić płaskorzeźby w drewnie? W jakim sposób najlepiej można wyeksponować taką sztukę?

Oryginalna sztuka afrykańska

Wiele osób podróżujących do krajów afrykańskich nie wyobraża sobie nie przywieść do polski dzieł lokalnych artystów. Mimo iż w Polsce przez internet również można dostać różnorodne płaskorzeźby wykonane przez afrykańskich rzemieślników, to jednak wiele przyjemności sprawia poznanie osobiście samego artysty, zapoznania się z jego sztuką oraz wybranie idealnego działa dla siebie. Afrykańscy rzemieślnicy tworząc swoje płaskorzeźby w drewnie podkreślają ich unikatowość oraz wyjątkowy charakter. Zazwyczaj nie ma możliwości znalezienia takiej samej „pracy”, u kogoś innego, gdyż takie dzieła tworzone są na podstawie pewnych przeżyć oraz doświadczenia konkretnego człowieka.

Co przestawia oryginalna sztuka afrykańska?

Afrykańscy rzemieślnicy tworzą bardzo zróżnicowane dzieła. U jednych dominują motywy zwierzęce oraz natura, podczas gdy inny skupiają się na konkretnej religii, w którą wierzą. Zazwyczaj, sztuka ta nie niesie za sobą pewnego przesłania tylko bardzo prosty, konkretny przekaz dla odbiorcy. Stąd tak wielu Polaków chętnie decyduje się na kupno kilku powiązanych ze sobą sztuk, gdyż na ścianie lub na półce całość będzie prezentowała się jak skrupulatnie dobrany do siebie „kolaż”.

Ile kosztują takie dzieła?

Afrykańscy rzemieślnicy bardzo dbają o to, by ich prace były wykonane na solidnym drewnie. Dodatkowo, niezwykle ważna jest precyzja oraz wykończenie takich płaskorzeźb. W Polsce bez problemu obecnie również można kupić oryginalną sztukę afrykańską i to w niezwykle dobrych cenach. Właściciele sklepów, gdzie sprzedaje się takie dzieła starają się, by wyjść naprzeciw klientom i przywieźć dla nich naprawdę wyjątkowe, świetnie wykonane prace.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 16 =