Architektura i budownictwo

Proces budowy dachu

Proces budowy dachu

Kiedy budujemy dom, bardzo ważnym etapem podczas jego tworzenia jest odpowiednio zamontowany dach. Jeżeli zatrudniona przez nas ekipa zastosuje niewłaściwą technikę lub też popełni błędy podczas montażu pokrycia dachowego, wówczas możemy mieć pewność, że ściągnie to na nas wiele kłopotów. W związku z tym faktem należy wybrać prawdziwych fachowców, którzy dokładnie będą wiedzieli, jak się z tym uporać. W związku z powyższym w tym artykule, odpowiemy sobie na pytanie jak powinna wyglądać budowa dachu krok po kroku.

Otóż zacznijmy od tego, że absolutną podstawą sukcesu jest wybór odpowiedniej firmy świadczącej usługi dekarskie. Najlepiej by było skorzystać z polecenia znajomych, którzy etap budowy domu mają już za sobą. Jeżeli jednak nie posiadamy dostępu do takich informacji, musimy zdać się na własną intuicję i poszukać fachowców na rynku.

Kiedy uda się już ostatecznie wybrać odpowiednią ekipę, to w jej rękach spoczywać będzie odpowiedzialność za dach naszego domu. Nie mniej jednak powinni oni w pierwszej kolejności ułożyć izolację przeciwwilgociową. Kolejno w grę wchodzą mocowania murłat, odpowiednie przygotowanie krokwi oraz ich prawidłowe zamocowanie. Zamocowanie jętek, które łączą poszczególne pary krokwi wymaga zastosowania odpowiedniej techniki, w związku z czym w tej kwestii rola fachowców również jest nieoceniona.

Przymocowanie konstrukcji daszków znajdujących się nad gankiem oraz wykuszem, wyrównanie krawędzi ścian szczytowych w odpowiedni sposób – dla laika te pojęcia są totalną abstrakcją, natomiast dla fachowców przysłowiowym chlebem powszednim. Po drodze dekarze muszą przeprowadzić jeszcze szereg czynności, aby ostatecznie wykonać krycie dachu dachówką z należytą starannością i dokładnością.

W związku z powyższym sami widzimy, jak o wielu ważnych kwestiach należy pamiętać podczas montowania dachu. Jeżeli zajęcie to zostanie powierzone niewłaściwym osobom, to może dojść do sytuacji, kiedy dach zacznie przeciekać i trzeba będzie go rozbierać, a następnie wykonać pracę od nowa.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =