Stoły ze starego drewna, a dekoracja wnętrz

Drewno bez wątpienia stanowi materiał ponadczasowy. Od lat kojarzy się z luksusem i ekstrawagancją. Co ciekawsze – jest trwałe i nigdy nie wychodzi z mody. Ostatnimi czasy prawdziwy hit wnętrzarski stanowią stoły ze starego drewna. Gdzie znajdą swoje zastosowanie? Co w nich urzekającego i dlaczego kradną nasze wymagające aranżacyjne serca? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Meble ze starego drewna nie zawsze takie stare

Okazuje się bowiem, że w wyniku procesów technologicznych drewno jest po prostu wizualnie postarzone. Nie musimy więc obawiać się, że po miesiącu stosowania wypaczy się lub zostanie zaatakowane przez korniki. Nie spróchnieje i zawsze będzie prezentować się doskonale. Czy stolik ze starego drewna trzeba w sposób szczególny pielęgnować? To w dużej mierze zależne jest od producenta. Droższe modele zwykle nie wymagają dodatkowych zabiegów, starsze natomiast będą od nas oczekiwać regularnej impregnacji, która zabezpieczy je przed prawdziwym procesem starzenia.

Stoliki ze starego drewna najczęściej spotykamy w pokojach dziennych!

Okazuje się bowiem, że właśnie tam niektóre modele odnajdują się najlepiej. Doskonale wkomponują się w styl nowoczesny, klasyczny, skandynawski a nawet rustykalny. W ofercie producentów często możemy znaleźć stoliki produkowane z drewna egzotycznego, które z pewnością urzekną nawet najbardziej wyrafinowane gusta. Mówi się, że za popularyzację tych mebli odpowiadają w dużej mierze architekci. To oni właśnie w stolikach ze starego drewna dostrzegają prawdziwy potencjał. Zauważmy, że w ich projektach nie brakuje miejsca na takie meblarskie niuanse. Drewniane stoliki są bowiem doskonałym sposobem na podkreślenie prawdziwego charakteru panującego we wnętrzu.

(ZOBACZ: Krzesła drewniane – nudne wyposażenie wnętrz? Nieprawda!)

Nie tylko do salonu

Pokój dzienny stanowi serce każdego domu. To właśnie w nim relaksujemy się, regenerujemy siły, przyjmujemy gości i spędzamy czas wspólnie z innymi domownikami. Przykładamy ogromną wagę do aranżacji tej przestrzeni a zgromadzone informacje jednoznacznie pokazują, że to właśnie w salonach pokładamy największe inwestycje!

Jednak drewniane stoły, o których mówimy równie dobrze sprawdzą się także w innych pomieszczeniach. Mowa tu między innymi o sypialniach, jadalniach a także gabinetach oraz salach konferencyjnych, których klimat zawsze powinien sprzyjać przebiegowi spotkania.

A Wy co myślicie o stolikach ze starego drewna? Czy Was również urzekła ich ponadczasowość i niesamowita prezencja? Czekamy na Wasze opinie i zachęcamy jednocześnie do aktywnego śledzenia wnętrzarskich nowinek!

Interesującą ofertę stołów drewnianych i nie tylko można zobaczyć na stronie Designer.ski. Ciekawe stylizacje stołów zdecydowanie ożywią nie jedno wnętrze.