Te miejsca w Polsce musisz zobaczyć!

„Cudze chwalicie, swego nie znacie!” – w myśl tego słynnego przysłowia, warto wybrać się w trakcie wakacji na wycieczki krajowe. W Polsce bowiem znajdują się liczne miejsca, które potrafią zachwycić znacznie lepiej w stosunku do wielu innych, zagranicznych lokalizacji. Co zatem warto zobaczyć w naszym kraju?

Po pierwsze – Książ

Jednym z miejsc, które z całą pewnością warto w Polsce zwiedzić, jest Zamek Książ. Położony jest w Wałbrzychu, w dzielnicy Książ. Obecnie jest to największy zamek na Dolnym Śląsku, a także trzeci co do wielkości w Polsce. Otoczony jest Książańskim parkiem Krajobrazowym, który zachwyca niemal każdego turystę.

Zabytek ten został wybudowany w latacg 1288-1292. W 1497 roku Władysław Jagiellończyk sprzedał zamek kanclerzowi Johanowi von Schellenberg. W Książu zwiedzić można nie tylko zamek, ale również ogrody, podziemia zamkowe, a także podziwiać widoki z licznych punktów widokowych. Głodni przygód turyści mogą pożywić się w okolicznych restauracjach oraz odpocząć w zamkowych hotelach.

Po drugie – Wrocław

Czy jest ktoś, kto nie zna miasta Wrocławia? Położony jest w południowo-zachodniej Polsce nad Odrą. Obecnie jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce.

We Wrocławiu zwiedzić można chociażby rynek, który posiada liczne uliczki, nieskończenie wiele kamienic urzekających każdego oraz Stary Ratusz. Panoramę rynku można oglądać z wieży bazyliki świętej Elżbiety. Dużą popularnością cieszy się też między innymi Kościół świętego Wojciecha oraz Hotel Monopol z 1892 roku oraz późnogotycki kościół św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława z barokowym wnętrzem.

We Wrocławiu zachowało się również wiele budowli w stanie oryginalnym, których zniszczyć nie była w stanie nawet wojna.

Wycieczka krajowa: jakie biuro turystyczne wybrać?

Zainteresowani zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc w Polsce powinni wybrać ofertę biura Dar-tour. Oferuje ono kompleksową organizację – od przewóz, poprzez wynajęcie przewodnika, zwiedzanie atrakcji aż po organizację obiadów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − nineteen =