Tradycje wielkanocne w polskich restauracjach hotelowych

Wielkanoc – najważniejsze i jednocześnie najstarsze święto katolickie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa. Teolodzy podkreślają także, że jest to święto niezwykle radosne. Niepodważalnym faktem jest, że w Kościele Katolickim każda niedziela jest celebrowana w sposób szczególny, ale to właśnie Wielkanoc jest najbardziej uroczysta. Czy więc konieczne jest to, aby ten czas w magicznej atmosferze spędzać w domu?

Absolutnie nie! Coraz więcej osób przyznaje się, że Wielkanoc spędza w jednym z wielu, polskich hoteli i w restauracjach, gdzie na ten czas przygotowywana jest oferta specjalna. Poniżej kilka przykładów na to, co obejmuje oferta:

Śniadanie

W tradycji wielkanocnej, przeciwieństwie do Bożego Narodzenia, to śniadanie jest najważniejsze. Restauratorzy doskonale o tym wiedzą, dlatego oferują swoim klientom niezwykle wykwintne śniadania dla całej rodziny. Można je spożyć w bardzo przytulnej i klimatycznej atmosferze.

Zabawy dla dzieci

Podczas spędzania Wielkanocy w hotelu nie można zapomnieć o potrzebach swoich pociech. Również w nich trzeba zaszczepić świadomość, że Wielkanoc to bardzo ważny czas. Wówczas nie tylko trzeba upamiętnić wiekopomne wydarzenie religijne, ale można również świetnie się bawić a o to nikt jak hotelarze i restauratorzy nie załatwią lepiej. To właśnie, dzięki nim rodzice mogą odpocząć od zgiełku codziennego życia a ich pociechy wspólnie a wykwalifikowanymi animatorami:

  • pomalują swoje twarze specjalnymi farbkami uwzględniając przy tym wszystkie świąteczne motywy,
  • stworzą niesamowite pisanki na jajkach prawdziwych, oraz tych sztucznych, które będzie można zabrać ze sobą do domu jako niezapomnianą pamiątkę,
  • uczczą tradycyjny lany poniedziałek oblewając się hektolitrami wody – oczywiście nie zabraknie przy tym mocy atrakcji, radości i świetnej zabawy,
  • wezmą udział w zintegrowanych zabawach towarzyskich, w których nauczą się współpracy z rówieśnikami.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Powyżej znajduje się jedynie kilka przykładów. Wprawdzie Wielkanoc rządzi się pewnymi tradycjami, niemniej jednak wszyscy hotelarze interpretują je w zupełnie inny sposób. W restauracjach na piedestale stawia się śniadanie i to właśnie ono jest najistotniejsze. Tutaj wszystkie oferty wyglądają w zasadzie tak samo. Rozbieżności zaczynają się później i to je trzeba dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Każdy ma prawo do tego, aby wypoczywać w nieco inny sposób. Dawniej trudno było sobie w ogóle wyobrazić, aby jakiekolwiek święto – zwłaszcza tak ważne jak Wielkanoc, spędzać z dala od rodzinnego domu. Społeczeństwo i realia codzienności wciąż się jednak zmieniają i to na lepsze. Ludzie są coraz bardziej świadomi i wiedzą, że nie muszą spędzać długich godzin na przygotowywaniu potraw i całego mieszkania do kilku świątecznych dni. Nic więc dziwnego, że coraz tłumniej wraz ze swoimi najbliższymi wyjeżdżają i w sposób niezwykle dosłowny regenerują siły, nie rezygnując przy tym z mocno osadzonych w naszej kulturze tradycji i przyzwyczajeń.

Jeśli chcesz spędzić Wielkanoc w hotelu to zachęcam do zapoznania się z ofertą Pałacu Domaniowskiego: palacdomaniowski.pl/wielkanoc-w-hotelu