Usuwanie tatuażu – najważniejsze informacje

Tatuaż to często powód do dumy i piękna ozdoba naszego ciała. Czasem jednakże przypomina on nam o wydarzeniach, które chcemy wymazać z pamięci albo też po prostu jest fatalnie wykonany. Czy można pozbyć się takiego tatuażu?

Usuwanie tatuażu – prosty zabieg laserowy

Oczywiście, że tak! Dzisiaj nie ma żadnego problemu i większość tatuaży można spokojnie usunąć. Niemniej jednak zachowajmy ostrożność -nie oznacza to, że możemy zrobić jakikolwiek tatuaż, ponieważ potem da się go bez problemu usunąć. Po pierwsze – może to być całkiem kosztowny zabieg, a po drugie – nie zawsze udaje się on w stu procentach.

Usuwanie tatuażu – podstawowe informacje

Zacznijmy jednak od najważniejszych informacji. Otóż najczęściej tatuaże usuwane są metodą laserową. Oznacza to, że nie ma konieczności żadnego ogólnego znieczulenia, a efekt chłodzenia w laserze zupełnie wystarczy, aby nie czuć bólu. Cena uzależniona jest od wielkości tatuażu i jego barwy. Kolorowe i większe tatuaże są oczywiście droższe. Warto także mieć na uwadze fakt, że jeden zabieg nie wystarczy – w przypadku amatorskich tatuaży wymaganych jest około 4 zabiegów, zaś jeśli są to profesjonalne rysunki – nieco więcej. Po każdym zabiegu, który trwa od kilkunastu minut do maksymalnie godziny, trzeba zrobić średnio 6- tygodniową przerwę. Efekty wybielenia tatuażu powinny być widoczne już po pierwszym zabiegu.

Co przed zabiegiem i po nim?

Przede wszystkim na początek należy udać się na konsultację, czy na pewno możemy usunąć dany tatuaż. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań jak np. bielactwo, blizny, niektóre choroby skóry itp. które uniemożliwiają nam ten zabieg. Jeśli już zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu, to przed nim nie trzeba w szczególny sposób przygotowywać skóry. Dbajmy tylko o to, żeby nie powstała tam żadna ranka, aby skóra była czysta. Po zabiegu zaś powinniśmy unikać przez jakiś czas opalania czy solariów. Wskazane są także maści, które przyspieszają gojenie. Oczywiście ciągle warto uważać na daną okolicę ciała i nie urażać jej.

Consensusmed.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen + seventeen =