W jakich zawodach szkolenie z pierwszej pomocy jest obowiązkowe

W jakich zawodach szkolenie z pierwszej pomocy jest obowiązkowe?

Pierwsza pomoc – powiedźcie sami, czy umielibyście w momencie zagrożenia zadziałać w tej kwestii? Trzeba przyznać, że niestety, ale większość z nas nie umiałaby nic zrobić w tym temacie. Takie są dzisiejsze realia, a prawda jest taka, że każdy z nasz powinien doskonale znać się na takim udzielaniu pomocy.

W ostatnim czasie głośno było o sprawie, kiedy 12-letni chłopiec udzielił pierwszej pomocy starszemu Panu na ulicy. Co więcej, nie tylko skorzystał z apteczki (opatrzył Panu ranę), którą miał przy swoim rowerze zawsze, ale również wezwał karetkę i czekał, aż ona przyjedzie Panu pomóc. Przyznajcie, że jest to wzór do naśladowania, przede wszystkim dla osób dorosłych. Więc pytanie w jakich zawodach szkolenie z pierwszej pomocy jest obowiązkowe, można podsumować krótko – w każdym.

Przede wszystkim jednak lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, górscy – to oni powinni posiadać odpowiednią wiedzę, ponieważ są ściśle związani z ratowaniem zdrowia. W końcu to oni powinni dawać nam przykład i co więcej, oni również, jeżeli znajdą czas mogą brać czynny udział w takich szkoleniach, które organizowane są w zakładach pracy. W następnej kolejności warto wspomnieć o przedszkolankach, nauczycielach, ponieważ pracują z dziećmi, którzy jak sami wiecie mają najróżniejsze pomysły, które kończą się w różny sposób.

Sprawdź: KGR - Szkolenie z pierwszej pomocy

Warto również tutaj wspomnieć chociażby o kosmetyczkach, kosmetologach, które pracują na różnych środkach kosmetycznych powodujących czasami najróżniejsze uczulenia. Czasem można dostać od nich wstrząsu anafilaktycznego i każdy powinien wiedzieć, co w takim momencie robi. A policja i straż pożarna? Oni również powinni przejść obowiązkowe szkolenie, dzięki czemu zawsze można ich prosić o pomoc. Jednak niech kierownicy wielkich banków nie myślą, że ich ten obowiązek może ominąć. Wcale nie. Każdy, naprawę każdy z nas, nawet osoby ze sklepu, z ekipy budowlanej, listonosz, kasjer w punkcie Lotto oraz wiele innych osób – wszyscy powinniśmy wiedzieć, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nine + 11 =