Weekend we Wrocławiu. Najciekawsze atrakcje miasta.

Stolica Dolnego Śląska znana jest z wielu atrakcji i przyjaznego klimatu, czym przyciąga do siebie tłumy turystów. Wybierając się do Wrocławia warto przeznaczyć na zwiedzanie przynajmniej weekend, choć atrakcji jest na tyle dużo, że i to może nie wystarczyć.

Podobnie jak wiele innych dużych miast, Wrocław może się pochwalić wieloma obiektami już w samym centrum. Znajdziemy tam choćby słynną Panoramę Racławicką, warto choć raz w życiu zobaczyć ten imponujący obraz namalowany przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Będąc w Centrum Wrocławia warto też odwiedzić Rynek oraz Ostrów Tumski. Na rynku znajdziemy Sukiennice oraz gmach Ratusza. Ten drugi to unikatowy zabytek architektury gotyckiej i renesansowej w skali Europy. Cały rynek otaczają piękne mieszczańskie kamienice. Ostrów Tumski to zaś najstarsza część Wrocławia, otoczona wodami Odry mieści wspaniałe zabytki architektoniczne. Najokazalsze z nich to odbudowana gotycka katedra św. Jana Chrzciciela oraz niezwykła kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja – dwukondygnacyjny ceglany kościół halowy. Spacerując po Centrum Wrocławia warto też zwracać uwagę na wszechobecne figury krasnoludków, które są jego symbolem rozpoznawczym.

We Wrocławiu znajdziemy też sporo takich atrakcji, które szczególnego klimatu nabierają już po zmroku. Dlatego wybierając się na weekend dobrze jest wcześniej zatroszczyć się o nocleg we Wrocławiu, najlepiej w pobliżu wspomnianych atrakcji. W okresie letnim nie można przegapić wieczornego pokazu światła i dźwięku przy Wrocławskiej Fontannie, tuż obok sławnej Hali Stulecia. To widowisko przyciąga wielu turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. A wybierając się do Wrocławia w grudniu koniecznie trzeba odwiedzić Jarmark Świąteczny, który co roku odbywa się na rynku, a właściwego klimatu nabiera dopiero po zmroku.

Sprawdź propozycje noclegu w Hotelu Wieniawa!

Krótki weekend we Wrocławiu na pewno pozostawi niedosyt. To jedno z tych miast, które przyciągają, do których się wraca. Jednak przed wyjazdem zawsze warto pamiętać o tym, że jest to kierunek popularny wśród turystów, dlatego o nocleg we Wrocławiu warto zatroszczyć się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifteen − 11 =