Włoska fiesta w Krakowie

Jak wiadomo, Kraków jest pełny różnorodnych restauracji serwujących potrawy kuchni z całego świata, jednak to kuchnia włoska zaraz obok tradycyjnej polskiej zdaje się dominować w krakowskich restauracjach. Nie ulega wątpliwości, że Polacy pokochali kuchnię włoską całym sercem. Z resztą na całym świecie zdobywa ona wielu miłośników, którzy doceniają potrawy przygotowywane wedle wieloletnich, tradycyjnych procedur, w które wkłada się serce, najlepsze produkty, miłość i rodzinną troskę.

Dzięki temu włoskie potrawy są tak smaczne. A w Krakowie we włoskich restauracjach możemy spróbować tych dań w najlepszym wydaniu.Już w ścisłym centrum, w okolicach Rynku Głównego, znajduje się co najmniej kilka bardzo dobrych włoskich restauracji, gdzie w każdej możemy doświadczyć wyjątkowych kulinarnych doznań. Często takie lokale są prowadzone przez Włochów, albo szefów kuchni, którzy uczyli się gotować na wzgórzach Awentynu, w Toskanii, Umbrii, czy innym malowniczym zakątku Italii. Dzięki temu potrawy przygotowane są wedle tradycyjnych, oryginalnych receptur. We włoskich restauracjach w Krakowie nie spotkamy się więc z nędzną imitacją, która serwowana jest często przez polskich restauratorów, nazywających swe lokale pseudo włoskimi.

Jeśli chcemy spróbować oryginalnej włoskiej kuchni w najlepszym wydaniu nie ruszając się z Polski, to Kraków będzie ku temu idealnym miejscem. Swój sukces krakowscy restauratorzy zawdzięczają importowaniu włoskich produktów z najlepszych farm, hurtowni i przetwórni we Włoszech.Znakomita oliwa z oliwek, wyborne wino, sery, wędliny – wszystko to powinno być oryginalnie włoskie, wówczas potrawy nabiorą tego charakterystycznego, znakomitego smaku. Nie należy oczywiście dać się zwariować. Jeśli latem w Krzeszowicach mamy znakomite pomidory, to nie trzeba ich sprowadzać z Włoch, tylko korzystać z dostępnych, lokalnych produktów. Każdy Włoch doskonale o tym wie, by wykorzystywać lokalny potencjał.

Jeśli zatem mamy ochotę skosztować kawałka Italii w Polsce, zapraszamy do jednej z dobrych włoskich restauracji w Krakowie. Świetnym wyborem jest Tradycyja