Wrocław – miasto pełne atrakcji i warte odwiedzenia

Wiele osób uważa, że najlepszym momentem w roku na turystyczne wyjazdy jest lato, ale nic bardziej mylnego. Jeżeli akurat nie mamy zamiaru leżeć na plaży i opalać się w pełnym słońcu, zima jest tak samo dobrym okresem jak każdy inny – zwłaszcza, jeżeli wybieramy się do dużego miasta. A takim miastem wartym odwiedzenia, także w zimie, jest Wrocław. Jeżeli jednak zdecydujesz się na taki wyjazd, zarezerwuj sobie na niego co najmniej weekend, aby zobaczyć wszystko, co jest warte odwiedzenia w stolicy Dolnego Śląska. 

Dla każdego coś ciekawego

We Wrocławiu każdy znajdzie coś dla siebie. Interesują Cię czasy dawne i budowle powstałe wiele lat temu? Możesz jechać na Ostrów Tumski. To właśnie w tym miejscu, otoczony wodami Odry, powstał gród, który dał początek obecnemu miastu. Znajdują się tam wspaniałe zabytki architektoniczne i każdy fan historii znajdzie tam dla siebie coś ciekawego.

Jeżeli podróżujesz z małymi dziećmi, obowiązkowym punktem w podróży jest wrocławskie ZOO, które jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Jest to też ogród zoologiczny z największą liczbą zwierząt w naszym kraju.

Nie można także oczywiście zapomnieć o wrocławskim Rynku, który jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Podobnie jak w Krakowie w centralnej części Rynku znajdują się Sukiennice, a cały Rynek otoczony jest zabytkowymi i elegancko odrestaurowanymi kamienicami.

Wrocławski Rynek jest szczególnie wart odwiedzenia właśnie w okresie zimowym ze względu na odbywający się tam Jarmark Bożonarodzeniowy. W okresie świątecznym Rynek zmienia się w tętniący życiem i kolorami jarmark pełen kramów, na których można zakupić świąteczne (i nie tylko) potrawy oraz napić się grzanego wina, które sprawi, że nawet najbardziej mroźny zimowy dzień nie będzie nikomu straszny. Na turystów i mieszkańców codziennie czekają też nowe i ciekawe atrakcje.

Hotel we Wrocławiu – gdzie zamieszkać?

Aby zwiedzić miasto i poznać wszystkie jego uroki, najlepiej spędzić w stolicy Dolnego Śląska kilka dni. Niezbędny więc będzie odpowiedni hotel z odpowiednim standardem noclegu i posiłków oraz dogodną lokalizacją. Kilka minut od dworca kolejowego oraz kilkanaście minut od Rynku i Ostrowa Tumskiego znajduje się Hotel Wieniawa, który oferuje pokoje o różnych standardach w przystępnych cenach. Na hotelowych gości codziennie rano czekają smaczne śniadania w formie szwedzkiego stołu, a dla najmłodszych gości przygotowany jest specjalny pokój zabaw, w którym mogą miło spędzić czas. Hotel Wieniawa jest doskonałą bazą wypadową dla turystów, którzy chcą zwiedzić niewątpliwie piękne miasto, jakim jest Wrocław.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 14 =