Farmona.pl

Wzmocnij włosy przed nastaniem lata

Zima i później wiosna za każdym razem osłabiają nasze włosy, a to wszystko przez zmiany warunków otoczenia, gdzie z zimnego dworu przechodzimy do ciepłego pomieszczenia, w którym jest suche powietrze. Dlatego, gdy tylko mrozy odejdą i wiosna rozgości się na dobre nasze włosy wymagają porządnego odżywienia oraz wzmocnienia.

Dieta na mocne włosy

Aby zregenerować włosy, trzeba przede wszystkim wzbogacić dietę w składniki mineralne oraz witaminy. Dla ich wzmocnienia niezbędna będzie witamina A, która sprawia, że włosy nie łamią się. Natomiast Witamina B sprawia, że nasze włosy będą gęste i mocne, a dzięki witaminie E nasze włosy będą zdecydowanie szybciej się regenerować. Oprócz witamin, powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi pierwiastki takie jak selen, miedź, cynk, żelazo i siarka. To cały komplet niezbędnych witamin i minerałów, które sprawią, że nasze włosy będą zdrowo rosły. Nie można jednak zapominać o odpowiedniej ilości wody, którą powinniśmy pić codziennie. To sprawi, że nasze włosy będą nawilżone, a także gładkie i miękkie w dotyku. Dodatkowo możemy postawić na suplementację, szczególne uwagi są tabletki i różnego rodzaju produkty zawierające skrzyp polny.

Kosmetyki, które poprawią kondycje Twoich włosów

Odpowiednia pielęgnacja włosów przyczyni się do poprawy kondycji Twoich włosów, dlatego wśród różnych kosmetyków, powinnaś znaleźć szampon wzmacniający, który widocznie poprawi kondycję Twoich włosów. Dzięki temu będą one mocne, a także nie będą się nadmiernie łamać i rozdwajać. Natomiast produkty takie jak na przykład te z linii Radical, poprawią wytrzymałość Twoich włosów oraz sprawią, że nie będą się nadmiernie przetłuszczać. Należy także dobrać odpowiednią maskę do rodzaju naszych włosów. Zanim dokonasz zakupu, przeczytaj opinie i raczej nie wybieraj takich bez spłukiwania. Mogą one przetłuszczać Twoje włosy, a także nadmiernie je obciążysz. Wybierając maskę ze spłukiwaniem sprawisz, że Twoje kosmyki staną się lekkie i puszyste, a także na pewno zauważyć, że nie przetłuszczają się one u nasady. Dzięki prowadzeniu odpowiedniej diety, a także stosowaniu specjalnych kosmetyków, Twoje włosy będą gotowe na nadejście wiosny.

RADICAL – do włosów osłabionych i wypadających

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + one =