Medycyna, zdrowie i uroda

Zadbaj o swoje ciało w czasie zimy

Zadbaj o swoje ciało w czasie zimy

Zimą ciało potrzebuje szczególnej ochrony. To czas gdy skóra narażona jest na nieustanne działanie niskiej temperatury oraz przenikliwego wiatru. W tym przypadku warto sięgnąć nie tylko po kremy ochronne czy balsamy do ciała.

Co najmniej raz w tygodniu trzeba robić peeling całego ciała. Do tego celu można wykorzystać gotowe, sprzedawane w sklepach peelingi lub wykonać je samodzielnie. Po każdej kąpieli warto wmasować w ciało regenerujący balsam, który zapobiega odparowywaniu wody ze skóry. W tym przypadku sprawdzają się kosmetyki o gęstej konsystencji, które posiadają właściwości natłuszczające. Zimą nieocenione są też masła do ciała.

Pielęgnacja dłoni przed i w czasie zimy

Pielęgnacja dłoni i stóp - Farmona.plJesień i zima to czas, w którym szczególnie dużo uwagi należy poświęcić dłoniom. Po każdym myciu powinno się je nacierać kremem. Warto to zresztą robić częściej. Nie wolno zapominać ponadto o rękawiczkach, aby uniknąć odmrożeń. To ważne, bo uszkodzona przez mróz skóra swędzi i piecze. Skóra dłoni niekiedy potrzebuje również złuszczenia naskórka. Raz na tydzień można więc wykonać delikatny peeling enzymatyczny. Po takim zabiegu skóra staje się gładka i świeża. Po peelingu skóra lepiej chłonie balsamy i kremy.

Nie zapominajmy również o delikatnej skórze stóp

Podczas długotrwałego przebywania w pomieszczeniach ogrzewanych, skóra z czasem traci swoją świeżość i naturalny koloryt. Dlatego warto ją regularnie masować, najlepiej po kąpieli. Nie wolno ponadto zapominać o stopach. W tym przypadku 1-2 razy w tygodniu dobrze jest je wymoczyć w rozgrzewającej kąpieli. Do wody można dodatkowo dodać kilka kropelek olejku imbirowego, który pobudza krążenie i zmiękcza twardy naskórek.

Warto jednak pamiętać, że gorąca woda szkodzi skórze. Wysusza ją i uszkadza. Dlatego kąpiel powinno się brać w wodzie o temperaturze rzędu 36-37 stopni Celsjusza. Dodatkowo można do niej dolać olejek aromatyczny. W przypadku ewentualnych odmrożeń nie wolno kończyn wkładać do gorącej wody. Lepiej wykorzystać do tego celu wodę w temperaturze pokojowej z dodatkiem wywaru z kory dębu, ewentualnie oliwy z oliwek.

Udostępnij