Architektura i budownictwo

Co można znaleźć w ofercie tartaku?

Co można znaleźć w ofercie tartaku?

Tartak we Wrocławiu to specjalistyczny zakład, w którym przerabia się drewno na tarcicę. Aby stworzyć deski i inne elementy drewniane z surowego drzewa, należy poddać je procesowi przecierania. Otrzymana w ten sposób tarcica może zostać przerobiona na różne elementy.

Co oferuje tartak?

W miejscu tym można dostać wiele drewnianych elementów, które przeznaczone są do różnych rzeczy. Drewno jest przecież potrzebne do budowy domów oraz tworzenia mebli. Z uwagi na fakt, że tartak przerabia duże ilości drzewa, wszelkie odpady takie jak ścinki, trociny i kora mogą zostać wykorzystane np. do produkcji opału. Jednakże większość tartaków skupia się głównie na działalności stricte związanej z produkcją surowych desek.

Tartaki najczęściej stoją w kompleksach leśnych, ponieważ jest tam stały dostęp do świeżego materiału. Najczęściej zaopatrują one okolice w potrzebne deski oraz inne drewniany elementy takie jak bele. Co ciekawe, istnieją również tartaki przewoźne, czyli takie, które przewożą potrzebne do obróbki drewna narzędzia i mogą dokonać potrzebnych prac na terenie klienta. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu, który w normalnym trybie pracy tartaku wykorzystany zostałby tylko na przewiezienie drzew od klienta.

Skąd tartaki biorą drewno?

Tak jak zostało wyżej wspomniane, działalność tartaków skupia się na przeróbce drewna na deski podłogowe, deski do mebli czy też produkcji tarcicy heblowanej. Wiele tartaków w ramach swojego przedsiębiorstwa oferuje również gotowe wyroby z drewna oraz drewno już wysuszone.
Drewno do tartaków dostarczane jest z lasów. Jak wiadomo, w Polsce działają Lasy Państwowe, które odpowiadają nawet za 80 procent dostarczonego drewna. Dzięki temu zarabiają, a ludzie mogą się cieszyć stałym dostępem do drewnianych produktów itp. Tartak Wrocław to miejsce, w którym zakupić wysokiej jakości wyroby drewniane. Profesjonalna kadra specjalistów doradzi i pozwoli podjąć najlepszą decyzję. Warto korzystać z usług lokalnych i polecanych przedsiębiorstw, ponieważ gwarantują one wysoką jakość materiałów w dobrych cenach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 18 =