Dom i aranżacja wnętrzRóżne, inne

Figurki afrykańskie z drewna

Figurki afrykańskie z drewna

Figurki afrykańskie z drewna to ciekawe ozdoby, posiadające dodatkowo określony symbol. Doskonale urozmaicą wnętrze i nadają się na prezent.

Historia

Historia figurek afrykańskich sięga 500 r. p. n. e. Zrodziły się z przekonania plemion afrykańskich, które uważały świat za pełen zła i niebezpieczeństw. Plemiona stworzyły więc amulety w postaci figurek, które miały zapewniać dobrą energię oraz chronić ludzi przed złymi rzeczami, niepowodzeniem i pechem. Ludność dzięki temu czuła się bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Z czego są tworzone?

Figurki afrykańskie są wykonane najczęściej z wysokiej jakości drewna. Przodują figurki afrykańskie z hebanu, drewna tekowego i mahoniowego. Heban jest bardzo trwały i ma ciemną barwę, prezentuje się elegancko i modnie. To doskonała ozdoba do domu, pomysł na prezent dla.najbliższych, czy też pamiątka z wycieczki zagranicznej. Figurki są wytwarzane z największą dbałością o detale – ich stworzenie wymaga doświadczenia i perfekcji.

Symbolika i rodzaje

Często spotykane są figurki afrykańskie przedstawiające różne postacie, twarze, sylwetki i popiersia. W tego rodzaju sztuce bardzo ważni są ludzie. Przykładowo figurka kobiety z dzieckiem symbolizowała chęć posiadania potomstwa, natomiast mężczyzna trzymający broń oznaczał moc i wielką siłę. Rzeźbiarze najczęściej czerpią pomysły ze świata – tworzą twarze i sylwetki rodziny i znajomych. Wiele osób do dziś wierzy w symbolikę tych figurek, niektórzy nawet je kolekcjonują i zachwycają się ich oryginalnością. Na rynku można znaleźć wiele różnych typów figurek, które zadowolą każdego kupującego. Mężczyźni, kobiety, twarze – to najczęściej spotykane rodzaje tych wyrzeźbionych amuletów.

Figurki afrykańskie z drewna mają różne wzory, kształty i wielkości. Zazwyczaj są nieduże, zatem zmieszczą się w każdego typu pomieszczeniu. Dodatkowo nie są bardzo kosztowne, co jest dodatkowym plusem. Dekorowanie wnętrza tymi rzeczami jest coraz bardziej popularne, pozwala urozmaicić nawet zwykłe pomieszczenie.

Sklepafrykanski.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + czternaście =