Architektura i budownictwo

Mieszkanie bezczynszowe – co to znaczy?

Mieszkanie bezczynszowe – co to znaczy?

Szukając mieszkania w stolicy warto pomyśleć o mieszkaniach bezczynszowych. Warszawa jest dużą aglomeracją, więc znalezienie odpowiednich czterech kątów może nam zająć trochę czasu. Warto jednak ten czas poświęcić, ponieważ mieszkania bezczynszowe są znacznie tańsze w utrzymaniu. Wiele oczywiście zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Niektórzy mogą woleć płacić za czynsz, żeby mieszkać w konkretnym miejscu.

Bezczynszowe mieszkanie w stolicy

W tak dużych aglomeracjach jak Warszawa bezczynszowe mieszkania rzadko są dostępne na rynku. Dzieje się tak, ponieważ takich nieruchomości nie jest dużo. Jeśli już ktoś posiada bezczynszowe mieszkanie, to raczej nie decyduje się na jego sprzedaż i nieruchomość jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. W nowym budownictwie praktycznie nie spotyka się mieszkań bezczynszowych, a przecież właśnie z takiego budownictwa słynie Warszawa.

Co to znaczy mieszkanie bezczynszowe?

Wiele mówi się o mieszkaniach bezczynszowych, ale tak naprawdę nie każdy wie co oznacza posiadanie takiego mieszkania. Właściciel bezczynszowego lokalu nie płaci co miesiąc czynszu do wspólnoty lub zarządcy. Dzięki temu miesięczny koszt utrzymania mieszkania jest niewielki, ponieważ płacimy jedynie za media. Z całą pewnością jest to duża zaleta mieszkań bezczynszowych, ale trzeba pamiętać o tym, że wszystkie naprawy wykonujemy za własne pieniądze. W przypadku posiadania mieszkania czynszowego płacimy co miesiąc określoną kwotę i w razie konieczności naprawy czegoś zazwyczaj nie musimy nic dokładać.

W przypadku mieszkania bezczynszowego mamy też większą swobodę, ponieważ o wszystkim decydujemy sami. Zazwyczaj takie mieszkania znajdują się w kamienicach, ale czasami można znaleźć fajną nieruchomość tego typu w nowym budownictwie. Posiadanie mieszkania bezczynszowego ma wiele zalet, ale istnieją również wady. Jeżeli będziemy musieli szybko coś naprawić, to może się okazać, że konieczne będzie wydanie sporej ilości pieniędzy jednorazowo. Jednak pamiętajmy, że nie płacimy co miesiąc czynszu, który czasami jest bardzo wysoki.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 1 =