Sprzęt, telefony i urządzenia

Montaż instalacji fotowoltaicznej – skorzystaj z usług lokalnych firm

Montaż instalacji fotowoltaicznej – skorzystaj z usług lokalnych firm

Nie ulega wątpliwości, że montaż instalacji fotowoltaicznej to zadanie wyłącznie dla fachowców. Otóż fotowoltaika nieodpowiednio zamontowana i niewłaściwie podłączona do sieci może okazać się bezużyteczna. Oczywiście zamontowanie paneli fotowoltaicznych może przynieść właścicielowi domu wiele korzyści.

Instalacja fotowoltaiczna – jak wygląda jej montaż?

Przed przystąpieniem do instalacji fotowoltaicznej należy dokładnie zmierzyć powierzchnię dachu oraz określić roczne zapotrzebowanie na energię. W następnym kroku zazwyczaj ocenia się zacienienie, kierunek połaci dachowej oraz nachylenie. Naturalnie zbyt duże zacienienie bardzo często prowadzi do zmniejszenia produkcji energii. Wobec tego zawsze trzeba sprawdzić, czy na dachu umieszczone są elementy architektoniczne i kominy. Niewątpliwie konstrukcja instalacji fotowoltaicznej powinna być wytrzymała i wykonana z elementów dopasowanych do poszycia dachu. Poza tym musi być ona odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Techniczna instalacja panelu fotowoltaicznego trwa najczęściej bardzo krótko. Z reguły cała konstrukcja zostaje bezpośrednio przykręcana do krokwi dachu. Z kolei panele fotowoltaiczne mocuje się na aluminiowych profilach. W przypadku dachówki ceramicznej montowanie fotowoltaiki polega na uniesieniu i przekręceniu wyspecjalizowanych uchwytów. Potem uchwyty ponownie zasłaniamy dachówką, a na samym końcu przytwierdzamy profile aluminiowe. Ostatnim krokiem instalacji fotowoltaicznej jest jej przyłączenie do sieci energetycznej.

Fotowoltaika – lokalne firmy

W dzisiejszych czasach każdy właściciel domu otrzymuje pełno ofert dotyczących instalacji fotowoltaicznej. Zatem korzystanie z usług lokalnej firmy zajmującej się fotowoltaiką może przynieść klientowi wiele korzyści. Firmy specjalizujące się w tej dziedzinie na pewno doradzą w doborze podzespołów oraz paneli. Fotowoltaika Orzeł działa na terenie Gdowa i okolic. Przedsiębiorstwo Fotowoltaika Orzeł nie tylko położy panele fotowoltaiczne na dachu, ale również udzieli pomocy w uzyskaniu dotacji.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =