Zmieniasz sprzęt w swojej firmie Od tego powinieneś zacząć

Zmieniasz sprzęt w swojej firmie? Od tego powinieneś zacząć

Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność nie tylko ze względu na wynagrodzenie i odpowiedzialność za pracowników i zlecenia jaka na nas ciąży, ale także poprzez przechowywanie bardzo dużej ilości danych, których przedostanie się w niepowołane ręce będzie skutkować między innymi utratą zaufania do nas jako firmy, a tym samym utratą klientów, a także wieloma innymi problemami. Złodzieje tylko czekają, aż w swoim zasięgu znajdą dane, które w umiejętny sposób wykorzystane sprawią, że stracimy pieniądze.

Co należy zrobić najpierw zmieniając sprzęt w firmie?

Przede wszystkim zatroszczyć się o usunięcie poprzednich danych trwale, aby nie możliwe było ich ponowne odczytanie, a co za tym idzie wykorzystanie. W ten sposób zabezpieczamy nie tylko interesy naszych klientów, ale także naszej firmy czyli nasze własne. Jest to bardzo ważne i nie wystarczy tylko ręcznie usunąć dane, bo fakt, że ich nie widać nie znaczy, że złodziej przy odrobinie umiejętności ich nie odzyska.

W jaki sposób można usunąć dane?

Trwałe usunięcie danych jest niemożliwe do zrobienia ręcznie. Taki sposób usuwania nie zagwarantuje nam w żaden sposób, że nie możliwe będzie ich ponowne odzyskanie. Usuwanie danych z dysku czy usuwanie danych z komputera musi być przeprowadzone za pomocą pewnych urządzeń. Jednym z takich produktów jest demagnetyzer, który z wykorzystaniem pola magnetycznego w całości usuwa dane w sposób trwały i nieodwracalny z dysków i nośników pamięci.

Skąd wziąć demagnetyzer?

Urządzenie oczywiście najlepiej nabyć na własność, bo firma stosunkowo często korzysta z możliwości zmiany sprzętu i powinna za każdym razem usuwać wszystkie dane. Jednak jeśli nie stać nas na zakup urządzenia to możemy je wypożyczyć raz lub wypożyczać za każdym razem kiedy decydujemy się na zmianę sprzętu.

Oferta: ProDevice - Producent demagnetyzerów

Wypożyczenie jest również w 100% bezpieczne, bo niszczy nasze dane i nie są one zapisywane w jakikolwiek sposób w urządzeniu. Jednak najprościej jest uzbierać kwotę potrzebną na zakup produktu, aby mieć go pod ręką w każdej chwili.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − seven =