Bez kategorii

Królestwo polskiej kuchni

Jest takie miejsce w Krakowie, gdzie kuchnia polska łączy się w harmonijny sposób z europejską, nie naruszając jednak drastycznie tradycyjni i dopasowując się doskonale do współczesnych gustów kulinarnych.

Tym niezwykłym miejscem jest Restauracja Pod Baranem, która mieści się w ścisłym centrum miasta, można by rzec, że w cieniu wzgórza wawelskiego i Zamku Królewskiego. Bez wątpienia taka lokalizacja zobowiązuje do przestrzegania najwyższych standardów sztuki kulinarnej oraz obsługi klienta. Na szczęście właściciel i szef kuchni w Restauracji Pod Baranem doskonale zdają sobie z tego sprawę. W restauracji panuje niezwykle przyjazna atmosfera, porównywana często z rodzinnym domem.

Stali klienci restauracji

Dzieje się tak na pewno ze względu na obecność stałych, oddanych klientów, którzy chętnie wracają tam by zjeść najlepsze polskie i europejskie jedzenie. Poza tym właściciel, który od prawie dwudziestu lat prowadzi interes, dba o swoich gości i pragnie im stworzyć najlepsze warunki. Ale tym, co jest najważniejsze w Restauracji Pod Baranem jest oczywiście tamtejsza kuchnia, wyśmienita pod każdym względem. W menu polska kuchnia Kraków wiedzie zasadniczy prym, jednak znajdziemy tam też nieco pozycji i europejskim rodowodzie. Należy jednak podkreślić, że ta mieszanka jest harmonijna. Wszystkie pozycje w menu są tak dobrane, by ze sobą współgrać i uzupełniać się. Dzięki temu kuchnia polska, tak nam ukochana, zyskuje nieco świeżości i lekkości. Potrawy są naturalnie przygotowywane ze świeżych, sezonowych produktów. Jest to podstawą smaku i jakości, które stawiane są na pierwszym miejscu w Restauracji pod Baranem. Szef kuchni posiada kilka specjalności, w których wykonaniu jest prawdziwym mistrzem. Nigdzie indziej nie zjemy tak znakomitego żurku po krakowsku, flaków, czy śledzi. Restauracja pod Baranem podąża za filozofią, że kuchnię polską należy kultywować, a jej tradycję pielęgnować.

Jeśli chcemy sprawdzić te podejście na własnej skórze, a raczej brzuchu, to konieczne musimy odwiedzić tę niezwykłą krakowską restaurację.

Udostępnij