Dom i aranżacja wnętrz

Czym charakteryzuje się dobry brykiet kominkowy?

Czym charakteryzuje się dobry brykiet kominkowy?

Należy mieć świadomość, że wybór dobrego brykietu kominkowego jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy przed podjęciem ostatecznej decyzji wziąć pod uwagę najbardziej istotne aspekty. Czym dokładnie powinien cechować się wysokiej jakości brykiet kominkowy?

Kolor brykietu

Rekomendowane jest zwrócenie szczególnej uwagi na kolor omawianego materiału opałowego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ciemny brykiet jest zrobiony z trocin drewna liściastego, z kolei jasny z iglastego. Godny uwagi jest fakt, że producenci coraz częściej podejmują decyzję o mieszaniu trocin z drzew iglastych z liściastymi, a następnie sprzedają mieszany brykiet. Warto wiedzieć, że wspomniany materiał opałowy powinien mieć jasny kolor. Jeżeli produkt będzie zbyt ciemny, oznacza to, że znajduje się w nim za dużo kory drzewnej.

Zapach

Jest to kolejny aspekt, który trzeba uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie. Należy mieć świadomość, że brykiet kominkowy powinien mieć zapach drewna i lasu, a nie płyt meblowych. Zalecane jest zatem powąchanie materiału opałowego. Należy omijać z daleka produkt, który będzie pachniał klejem, plastikiem czy wspomnianymi płytami meblowymi.

Brykiet musi być suchy

Osoby, które będą zaopatrywały się w brykiet w markecie powinny postawić na opakowania, w których nie znajdują się połamane czy spuchnięte kawałki. Istnieje wtedy zdecydowanie większe prawdopodobieństwo na zakup suchego opału.

O czym należy jeszcze pamiętać?

Należy mieć świadomość, że kostki brykietu nie mogą być małych rozmiarów. Jak wiadomo im większy będzie kawałek, tym dłużej będzie się palił w kominku. Ponadto użytkownik nie będzie musiał, co pewien czas dokładać następnej porcji paliwa. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zakup omawianego materiału opałowego zrobionego z drobnych trocin. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kostki z kawałkami drewna stosunkowo szybko się rozpadną, a następnie zamienią w trociny, które jak wiadomo stosunkowo szybko spłoną.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 7 =