Handel i usługiReklama i marketing

Jak wykonać nadruk na szkle?

Jak wykonać nadruk na szkle?

Druk na szkle staje się ostatnimi czasy jednym z najpopularniejszych pomysłów na oryginalne i bardzo efektowne wykończenie wnętrza. Dzięki temu jest w stanie ożywić i nadać każdemu wnętrzu bardzo indywidualny charakter, co sprawia, że jest niezwykle chętnie wybierane przez wielu inwestorów. Mało który z nich jednak dokładnie wie, w jaki sposób realizowane są tego typu szklane wydruki wielkoformatowe. Na czym zatem polega ta technologia, która umożliwia realizację tak niesamowitych projektów?

Jak przebiega druk na szkle?

Najważniejszą sprawą podczas realizowania wydruków na szkle, jest dobranie odpowiedniej tafli szkła. Przede wszystkim musi ona posiadać odpowiednią grubość. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu szkło o grubości około 6 mm, lecz w odpowiednim zakresie będzie również szkło pomiędzy 4-10 mm. Kolejną sprawą, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas wykonywania nadruku na szkle, jest konkretny rodzaj używanego szkła. W tym wypadku jest jednak dość duże pole do popisu, ponieważ nadruk na szkle doskonale uda się zrealizować nie tylko na szkle hartowanym, lecz również na barwionym czy też na fazowanym.

Sam proces drukowania na szkle jest niezwykle prosty. Rozpoczyna się od spolerowania krawędzi szklanej powierzchni, a następnie przechodzi się do wykonywania gruntowania powierzchni przy pomocy podkłady, czyli tzw. białego poddruku, który znajduje się na tylnej stronie szkła. Powoduje to, że powstały wydruk będzie całkowicie odporny na zarysowania i innego typu uszkodzenia mechaniczne.

Na tak przygotowaną powierzchnie stosuje się następnie właściwy już druk UV. Jest to bezpośredni nadruk za pomocą tuszy światłoutwardzalnych. Wzór drukowany jest przy pomocy specjalnego plotera, a następnie utwardzany światłem UV.

Za co konkretnie kochamy drukowane tafle szkła?

Tego typu wydruki charakteryzują się fotograficzną wręcz jakością, co docenią wszyscy chcący otrzymać możliwie najbardziej estetyczny produkt. Jest to również wydruk odporny na właściwie wszystkie możliwe zagrożenia, czyli przykładowo na promienie światła, zarysowania czy też czyszczenie nawet najsilniejszymi środkami chemicznymi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 2 =