Motoryzacja i transport

Stary samochód – jak i gdzie się go pozbyć?

Stary samochód – jak i gdzie się go pozbyć?

Coraz większa ilość samochodów, które pojawiają się na naszych drogach powoduje, że ich ceny stają się coraz niższe. Nie dziwi więc fakt, że niektórzy właściciele starszych modeli mają spory problem co zrobić ze swoim pojazdem, zwłaszcza jeśli jest uszkodzony, a naprawa awarii po prostu się nie opłaca.

Nie jeździ a trzeba płacić

Bardzo częstym problemem właścicieli samochodów, które nie nadają się do użytku jest to, co z nimi zrobić, aby nie ponosić za nie opłat takich jak OC. Nie ma zbyt wielu chętnych na kupno starszych i uszkodzonych aut, za niewielkie pieniądze bowiem można bez problemu nabyć sprawne auto. Wyjściem z takiej sytuacji na pewno może być złomowania auta. Zajmujące się tym firmy dostrzegają często potrzebę rynku, jaką jest sprzedaż używanych części, zwłaszcza jak mowa o starszych samochodach. Proponują klientom zazwyczaj złomowanie auta, które umożliwia jego właścicielom wyrejestrowanie pojazdu z wszelkich baz jak również możliwość zaprzestania płacenia obowiązkowej składki OC. Ceny za samochód nie są wygórowane, zazwyczaj bowiem liczy się waga auta, przeliczana na cenę złomu. Zgodnie z przepisami taki samochód nie może ponownie trafić do obiegu jako pojazd, jednak może być bez problemu rozebrany na części.

Gdzie pozbyć się samochodu

Aby szybko pozbyć się auta w ten właśnie sposób wystarczy znaleźć w okolicy najbliższy auto szrot. Jest to potoczna ich nazwa, bywają także nazywane auto złomami. Obecnie wiele z nich szeroko się reklamuje, aby dzięki temu zdobyć sobie jak największą ilość klientów. Swoista konkurencja na rynku takich usług jest korzystna dla właścicieli pojazdów. Mogą oni liczyć na coraz bardziej atrakcyjne ceny jak również na to, że właściciele auto złomów zaoferują im korzystniejsze warunki. Dzisiaj na przykład niemal standardem stało się, że auto jest odbierane na lawecie przez właściciela auto złomu, posiadacza pojazdu nie musi się więc martwić o to, w jaki sposób dostarczyć samochód do wskazanego miejsca. Jest to dla niego nie tylko wygodniejsze, ale również nie powoduje żadnych kosztów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 16 =