Motoryzacja i transport

Gdzie kupić części używane do Seata?

Gdzie kupić części używane do Seata?

Części do samochodu marki Seat najlepiej kupić u autoryzowanego dealera. Niestety są one tam z reguły drogie i nie każdego na to stać. Części używane najtaniej można oczywiście kupić na złomowisku.

Zakup części do auta

Nie jest to jednak do końca bezpieczne rozwiązanie, ponieważ dopiero po zamontowaniu okaże się, czy są faktycznie sprawne. Elementy do samochodu Seat można też znaleźć na serwisach internetowych oraz giełdzie. Ważny jest przede wszystkim podział części używanych na elementy blacharskie oraz mechaniczne. Przy elementach mechanicznych trzeba zachować szczególną uwagę, ponieważ mają kluczowy wpływ na jazdę. Nie da się bez odpowiednich narzędzi zbadać skrzyni biegów, silnika lub amortyzatorów. Dlatego warto zawsze poprosić o pomoc mechanika, który doradzi, gdzie najlepiej kupić używane części. Niestety różnica w cenie pomiędzy nowymi a starymi elementami jest bardzo duża. Nowe skrzynie biegów potrafią kosztować nawet 20 tysięcy, natomiast używaną można dostać już za 1000 zł. Trzeba też wziąć pod uwagę cenę montażu oraz demontażu, w sytuacji gdy część okaże się wadliwa. Auto złom ma wiele zalet, ponieważ jest to miejsce, w którym można otrzymać dobrej jakości części w niskiej cenie. Często zezłomowane pojazdy nie są do końca zniszczone i da się je jeszcze naprawić. Dlatego warto korzystać z auto złomu.

Jakie części się najczęściej kupuje?

Warto dodać, że w niektórych modelach samochodów pewne elementy psują się notorycznie. W takiej sytuacji popyt na części używane wzrasta, ponieważ każdy kierowca ich szuka. Niestety dzięki temu łatwiej jest też trafić na uszkodzone elementy wystawiane na sprzedaż przez nieuczciwych sprzedawców. Z kolei nie trzeba się w ogóle martwić, jeżeli chodzi o elementy karoserii, takie jak zderzak, błotnik oraz lusterko. W takiej sytuacji żadne ryzyko nie występuje, a zamienniki mogą być naprawdę sporo tańsze. Nie powinno się jednak kupować na złomowisku takich elementów jak układ hamulcowy lub poduszki powietrzne. Mają one bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pasażerów, dlatego powinny być kupione nowe lub od autoryzowanego dealera. Nowe skrzynie biegów potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, dlatego wiele osób decyduje się na zakup używanej. W niektórych punktach można liczyć nawet na gwarancję rozruchową.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + pięć =